Këngëtarja e njohur shqiptare rikthehet te “Kënga Magjike” pas 10 vitesh mungesë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 23:25 03-12-2016 Këngëtarja e njohur shqiptare rikthehet te “Kënga Magjike” pas 10 vitesh mungesë FOTO NGA PROVAT

Këngëtarja e njohur nga Shkupi, Altuna Sjediu do të rikthehet në festivalin “Kënga Magjike” pas 10 vitesh mungesë.

Vet produksioni i “E diela shqiptare” ka njoftuar për konkurrimin e këngëtares në këtë edicion të “Këngës Magjike”.

Tuna do të prezantojë këtë të djelë këngën dhe emri i saj i shtohet “big”-ëve të muzikës shqiptare si Soni Malaj, Rozana Radi, Artjola Toska, Mariza Ikonomi, Rosela Gjylbegu, Eilza Hoxha, Kujtim Prodani, Flaka Krelani etj, që do kërkojnë të fitojnë këtë vit çmimin e madh.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020140171051025
array(1) { ["section"]=> string(84) "kengetarja-e-njohur-shqiptare-rikthehet-te-kenga-magjike-pas-10-vitesh-mungese-61505" }