Këngëtarja shqiptare renditet ndër 100 artistët më të mirë të vitit nga Billboard

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 09:12 25-12-2016 Këngëtarja shqiptare renditet ndër 100 artistët më të mirë të vitit nga Billboard

Billboard ka renditur 100 artistët më të mirë të këtij viti, ku një ndër to është edhe  shqiptarja Bebe Rexha. Ylli i hitit “No Broken Hearts” renditet në vendin e 92.

Kjo renditje është përcaktuar nga performanca e artistëve në top listat “Billboard Hot 100”, “Billboard 200” dhe “Social 50”.

10 artistët më të mirë të vitit janë:

 10. Shawn Mendes

9. Coldplay

8. The Weeknd

7. Ariana Grande

6. Rihanna

5. Twenty One Pilots

4. Beyonce

3. Drake

2. Justin Bieber

1. Adele

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.041593074798584
array(1) { ["section"]=> string(87) "kengetarja-shqiptare-renditet-nder-100-artistet-me-te-mire-te-vitit-nga-billboard-63683" }