Keni plane? Mësoni fillimisht si do të jetë moti sot dhe në ditët në vazhdim

Publikuar tek: aktualitet, më 06:41 10-08-2018 Keni plane? Mësoni fillimisht si do të jetë moti sot dhe në ditët në vazhdim Foto ilustruese

Ditën e sotme moti do të mbetet me diell dhe kalime vranësirash në mesditë. 

Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim me shpejtësi  7 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të  jetë i forcës  2 lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë.

Temperaturat min dhe max 

Zonat  malore         17/32C  

Zonat e  ulëta           21/35°C

Zonat  bregdetare    22/34°C

E mërkura, e enjtja dhe e premtja parashikohen të jenë tre ditët më të nxehta të verës.

Ditën e djeshme termometri ka regjistruar 39 grade Celcius, e po aq pritet të shkoje në maksimun edhe sot.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019327878952026
array(1) { ["section"]=> string(82) "keni-plane-mesoni-fillimisht-si-do-te-jete-moti-sot-dhe-ne-ditet-ne-vazhdim-130660" }