Kërcënohet rëndë gazetarja shqiptare, publikon mesazhin me fjalë banale

Publikuar tek: rajon, më 18:22 13-04-2018 Kërcënohet rëndë gazetarja shqiptare, publikon mesazhin me fjalë banale

Gazetarja investigative dhe kandidatja për deputete e PDK-së në Kosovë, Arbana Xharra është kërcënuar në rrjetet sociale nga një person që i ka dërguar një mesazh në postën elektronike.

Xharra duket se është kërcënuar në lidhje me opinionet e saj për arrestimet e gulenistëve në Kosovë si dhe ndikimin e Erdoganit në Ballkan.

“Një rast që tregon pasojat e ndikimit të ideologjisë erdoganiane tek një numër i shqiptarëve të Maqedonisë!”, shkruan ajo në rrejet sociale teksa poston mesazhin kërcënues.

Nuk është hera e parë që Xharra kërcënohet, madje disa kohë më parë ajo ra pre e dhunës nga persona të panjohur.

asdasfqegfw3g.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I dha fund lidhjes së dashurisë, qëllohet me armë punonjësja e supermarketit (VIDEO)
»
Article Logic
Execution time: 0.046337842941284
array(1) { ["section"]=> string(77) "kercenohet-rende-gazetarja-shqiptare-publikon-mesazhin-me-fjale-banale-116802" }