Kërcet grushti në Parlamentin turk (Video)

Publikuar tek: bota, më 20:57 12-01-2017 Kërcet grushti në Parlamentin turk (Video)

Një sherr masiv ka shëprthyer në Parlamentin turk pas votimit për ndryshimet e mundshme në Kushtetutën e vendit.

Ndryshimet do të lejojnë Presidentin Erdogan të emërojë dhe të shkarkojë ministrat e qeverisë. Kritikët thonë se ndryshimet e çojnë vendin shumë pranë autoritarizmit.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017385005950928
array(1) { ["section"]=> string(46) "kercet-grushti-ne-parlamentin-turk-video-65354" }