“Kërkesa për arrestimin e Llallës”, ish-ministri: Të vihet Rama në pranga që të hyjmë në...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:22 15-04-2018 “Kërkesa për arrestimin e Llallës”, ish-ministri: Të vihet Rama në pranga që të hyjmë në...

Mëngjesin e ditës së sotme, ish ministri Ylli Manjani ka reaguar me anë të një statusi ironik në rrjetin social Facebook. Ish ministri është ndaluar te një nga lajmet e përfolura ditët e fundit, ku thuhet se pritetet të arrestohet ish-Kryeprokurori Adriatik Llalla.

Me nota ironie Manjani shprehet se nëse me arrestimine Llallës hapen negociatatat atëherë për anëtarësimin në BE duhet arrestimi i kryeministrit Rama.

Ndërsa më tej ai fajëson për shkelje ligjore ambasadorin e SHBA, Donald Lu, pasi sipas tij ka bërë eksperimente jashtë rregullave politik në vendin tone. Ai thotë se nëse arrestohet ish kryeporkurori Adriatik Llalla, duhet të arrestohet Rama që te anëtarësohet vendi në BE.

Statusi i Ylli Manjanit:

Nëse me arrestimin e Tikut (siç flitet) kapim hapjen e negociatave, atëhere kur të me arrestohet Rama llogjikisht bëhemi anëtarë të BE! Formulë interesante! Natyrisht arrestimet do jenë politike, se ligji e drejtësia nuk ekzistojnë më! Të jetë kaq budallaqe BE që ta hajë kaq trashë?!

Nejse, të paktën sistemohen me ndonjë punë tjetër pas Shqipërisë Lu dhe Lei, që në fakt janë për t’u ndëshkuar për sa eksperimente kanë bërë në këtë vend, jashtë çdo norme e rregulli diplomatik! Shqiptarët burgun e kanë si ushtrinë tashmë. Për ta bërë e kanë! Lum ato që e hoqën! Rilindje për të gjithë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama tërhoqi titullin për Anetën, ish-ministri e sulmon ashpër: Trego të vërtetën, historia e shkuljes së dhëmbëve sajesë
“Hajde kurse...Kurse të lira këtu”, ironizon deputeti: Ministrja këndellet në zyrë. Ja ç’ndodh në shkolla »
Article Logic
Execution time: 0.0488121509552
array(1) { ["section"]=> string(91) "kerkesa-per-arrestimin-e-llalles-ish-ministri-te-vihet-rama-ne-pranga-qe-te-hyjme-ne-116954" }