Kërkohej nga Italia, arrestohet në Durrës 38-vjeçari (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:02 17-05-2018 Kërkohej nga Italia, arrestohet në Durrës 38-vjeçari (EMRI) Foto ilustruese

Policia e Durrësit ka arrestuar një shtetas të shpallur në kërkim nga Italia.

 I arrestuari është Tedi Hoxha 38 vjeç. 

 Arrestimi i tij u bë me qëllim ekstradimin në Itali. Sipas policisë 38-vjeçari akuzohe për instalimin e paisjeve interceptuese.

 Njoftimi i policisë:

Vijon puna për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Specialistët për Narkotikët kanë arrestuar një shtetas me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës në bashkëpunim me Interpol Tirana, mbrëmjen e djeshme kanë bërë të mundur arrestimin e përkohshëm me qëllim ekstradimi drejt Italisë të një shtetasit të shpallur në kërkim ndërkombëtar, konkretisht:

Tedi Hoxha 38 vjeç , banues në Durrës. Gjykata Magjistrate e Hetimeve Paraprake Torino/Itali me vendimin Nr.15542/2015 RG GIP datë 20.12.2016 ka lëshuar urdhër arresti ndërkombëtar në ngarkim të shtetasit të mësipërm, për kryerjen e veprave penale “Organizatë kriminale” “Konspiracion penal me synim

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrëmbeu dhe përdhunoi infermieren, ja sa dënohet shqiptari (EMRI)
Goditi makinën e policisë në Elbasan me AUDI-n e blinduar, arrestohet sërish Kelmend Xhaferri! Ja çfarë ka bërë këtë herë »
Article Logic
Execution time: 0.016772985458374
array(1) { ["section"]=> string(63) "kerkohej-nga-italia-arrestohet-ne-durres-38-vjecari-emri-121070" }