“Kërkohen burra jo legena”, mesazhi i fuqishëm i Landit te Tajvani

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:11 23-09-2016 “Kërkohen burra jo legena”, mesazhi i fuqishëm i Landit te Tajvani

Land Fornia që një pjesë e mirë e njohin si Landi i "West Side Family" është pjesë aktive e një nisme që vlen për t’u përshëndetur. “He for she” është nisma në mbrojtje të grave e Ministrisë së Mirëqenies Sociale dhe Rinisë.

Landi është ulur këmbëkryq te “Reja” dhe thotë se “kërkohen burra, jo legena që keqtrajtojnë gratë”.

“Po ndodh tani! Te Reja afër ke Taiwan #KerkohenBurra e JO LEGENA QË KEQTRAJTOJNË GRATË! Ndaj nëse nuk jeni LEGENA, eja mblidhuni këtu këtu! #Landifornia #UneMbrojGrate #MMSR #HeForShe #UNWomen #WomenPoëer #Observatory #NFPF”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.045202016830444
array(1) { ["section"]=> string(69) "kerkohen-burra-jo-legena-mesazhi-i-fuqishem-i-landit-te-tajvani-53835" }