Këshilli i Emërimeve në Drejtësi zhvillon në 15 janar mbledhjen e parë, çfarë do diskutohet

Publikuar tek: aktualitet, më 17:56 11-01-2019 Këshilli i Emërimeve në Drejtësi zhvillon në 15 janar mbledhjen e parë, çfarë do diskutohet

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi do të mbajë më 15 janar mbledhjen e parë, fill pas ngritjes së dy institucioneve të reja të drejtësisë KLGJ dhe KLP.

Mbledhja do të mbahet në ambientet e Gjykatës së Lartë dhe do të drejtohet nga anëtari i kësaj gjykate, Ardian Dvorani. Pikat e rendit të ditës kanë të bëjnë veç të tjerash edhe me vendet vakante në Gjykatën e Lartë dhe Gjykatën Kushtetuese si dhe vendi i mbetur vakant në inspektoriatin e lartë të drejtësisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030070781707764
array(1) { ["section"]=> string(97) "keshilli-i-emerimeve-ne-drejtesi-zhvillon-ne-15-janar-mbledhjen-e-pare-cfare-do-diskutohet-148393" }