Këshilli Penal refuzon ankesën, Gruevski drejt burgut

Publikuar tek: rajon, më 17:36 09-11-2018 Këshilli Penal refuzon ankesën, Gruevski drejt burgut

Këshilli Penal vërtetoi sot pasdite vendimin e gjykatës për kryerjen e sanksioneve dhe dënimin me burg të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski.

Vendimi tashmë është konfirmuar dhe u është dorëzuar palëve, raporton Alsat. Vendimi do hyjë në fuqi menjëherë pas pranimit nga ana e tyre, dmth palës mbrojtëse dhe vet Gruevskit. Pas këtij vendimi, Gruevski duhet të paraqitet për të vuajtur dënimin prej dy vite e gjysmë në burgun e Shutkës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vitin tjetër telefonata pa ROAMING mes Shqipërisë dhe Kosovës
‘Shqipëria s’lufton me arkmorte’, zv.ministri i Jashtëm grek i përgjigjet Ramës: U përpoqëm të ruajmë marrëdhëniet por... »
Article Logic
Execution time: 0.017727851867676
array(1) { ["section"]=> string(59) "keshilli-penal-refuzon-ankesen-gruevski-drejt-burgut-140916" }