Këshilltarët bashkiakë, në Dropull kryeson LSI, pas saj PBDNJ

Publikuar tek: politike, më 14:46 23-06-2015 Këshilltarët bashkiakë, në Dropull kryeson LSI, pas saj PBDNJ

Këshillat bashkiakë në Dropull kryesohen nga LSI që ka mundur të marrë 2392 vota, PBDNJ 940 vota, PD 780 dhe PS 700 vota.

Bashkia e Dropullit u fitua nga e djathta me kandidatin e saj Ahilea Deçka, dhe pas tij u rendit kandidati i pavarur Hristo Duçi me 2127 vota. PBDNJ me kandidatin e saj Kostaq Ziso mori vetëm 923 vota.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Malaj e LSI: 7 arsyet e rivotimit në Vorë. Për të njëjtat arsye do shohim dhe Pogradecin
Bregu numëron dhe bën bilancin e votave në njësinë 7: T’i ikësh realitetit nuk është fitore »
Article Logic
Execution time: 0.015147924423218
array(1) { ["section"]=> string(65) "keshilltaret-bashkiake-ne-dropull-kryeson-lsi-pas-saj-pbdnj-14448" }