Këshilltari i Metës, Emiljano Aleksi, kujton Dr.Florin dhe ja vargjet që i dedikon

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:19 17-11-2015 Këshilltari i Metës, Emiljano Aleksi, kujton Dr.Florin dhe ja vargjet që i dedikon

Sot u bë një vit nga ikja e Dr.Florit. Këshilltari i kreut të Kuvendit Meta, Emiljano Aleksi, jo nga pozicioni i këshilltarit por nga i një njeriu që e ka dashur Dr.Florin dhe muzikën e tij i ka dedikuar disa vargje të shkruara nga Arben Duka, të titulluar “Mik i dashur, lamtumirë”.

“Rrojte-vojte o Njeri,

porsi kandili u fike

por s’e dimë as unë as ti

përse erdhe – përse ike?!

Kandilen e jetës kurrë

nuk ta mendoja të fikur

se ti ishe zjarr – o burrë

shumë larg kohës për të ikur!

Miliona bëjnë hije

tek kjo Botë – kot së koti

as vetes s’i bëjnë hije

Ndaj pse Ty të zgjodhi Zoti?!”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024349927902222
array(1) { ["section"]=> string(86) "keshilltari-i-metes-emiljano-aleksi-kujton-dr-florin-dhe-ja-vargjet-qe-i-dedikon-25616" }