Këta janë tre të dyshuarit e shpërthimeve në Bruksel, ja si mendohet se e organizuan sulmin

Publikuar tek: bota, më 17:56 22-03-2016 Këta janë tre të dyshuarit e shpërthimeve në Bruksel, ja si mendohet se e organizuan sulmin

Autoritetet belge kanë postuar një fotografi ku duken tre persona në aeroport, të cilët dyshohet të jenë autorët e shpërthimeve me bombë ku humbën jetën 14 persona.

Fotografia e turbullt është publikuar nga policia belge me kërkesë të Prokurorit, dhe në të dallohen tre persona me flokë të errët, njëri me kapele, të cilët po shtyjnë karocat me valixhe.

CeKcilCUIAAOZNQ.jpg

Vetëm dy prej personave që kanë veshur dorashkë në njërën dorë, e dila mund të ketë qenë e lidhur me detonatorin e eksplozivit, u hodhën në erë. Personi tjetër me kapele është shpallur në kërkim. Nga ky moment pak çaste para shpërthimit, ata janë ndarë nga njëri tjetri, me qëllim për të zmadhuar rezen e shpërthimeve dhe për të vrarë sa më shumë persona.

CeK4BwbW4AAuzOp.jpg

adfgadrrgrg5.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025949954986572
array(1) { ["section"]=> string(96) "keta-jane-tre-te-dyshuarit-e-shperthimeve-ne-bruksel-ja-si-mendohet-se-e-organizuan-sulmin-35741" }