Këto foto tregojnë për depresionin të cilin shumë persona nuk e kuptojnë

Publikuar tek: bota, më 19:57 10-10-2016 Këto foto tregojnë për depresionin të cilin shumë persona nuk e kuptojnë

Fotot e postuara në "Imgur" nga një person kanë treguar një anë të vështirë të depresionit, të cilin jo të gjithë e kuptojnë.

  Depresioni mund të ndikojë tek njerëzit në mënyra të ndryshme dhe shpeshherë për shkak të depresionit e kemi të vështirë të kryejmë dhe detyrat e përditshme.

Një person ka ndarë një foto të dhomës të mbushur me shishe boshe, rroba dhe letra kur vuanin nga depresioni i tepërt, raporton The Independent.

“Unë vuaj nga depresioni kam një kohë të gjatë që nuk pastroj dhe bëj punët e shtëpisë. Dhoma ime ka qenë rrëmujë për disa muaj sepse unë nuk merresha me pastrimin e saj. Por të premten vendosa përfundimisht ta bëj këtë”

12122-1mnyi1y.jpg

 

Ndërsa 3 ditë më vonë...

”Unë e di që nuk është fitore e madhe, por për mua do të thotë shumë pasi hap derën dhe pres miqtë e mi. unë ndihem shumë i qetë tani, thjesht dua ta ndaj me ju të gjithë ju Imgurians"!

12122-1k7lz6f.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023128986358643
array(1) { ["section"]=> string(78) "keto-foto-tregojne-per-depresionin-te-cilin-shume-persona-nuk-e-kuptojne-55722" }