Këto tarraca palletesh do ju lënë pa fjalë (FOTO)

Publikuar tek: kulture-art, më 22:59 28-07-2017 Këto tarraca palletesh do ju lënë pa fjalë (FOTO)

Sot qytetërimi dhe më shumë qytetet e mëdha industriale vuajnë mungesën e hapësirave të gjelbërta, që ka sjellë dhe shumë probleme në shëndetin e  njeriut.

Por ky problem, duket se është marrë seriozisht nga arkitektët dhe urbanistët, të cilët janë angazhuar të sjellin risitë që do të ndryshonin këtë gjendje.

Një nga këto zgjedhje është menduar “gjelbërimi” i taracave të pallateve.

Më poshtë ju paraqesim disa foto të taracave të gjelbëruara më të bukura:

Screenshot_15.jpg

Screenshot_14.jpg

Screenshot_18.jpg

Screenshot_19.jpg

Screenshot_20.jpg

Screenshot_16.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kur realiteti ia kalon Photoshop-it
Nis rikonstruksioni i plotë i Amfiteatrit te kodrat e Parkut të Liqenit në Tiranë »
Article Logic
Execution time: 0.016842126846313
array(1) { ["section"]=> string(53) "keto-tarraca-palletesh-do-ju-lene-pa-fjale-foto-87678" }