Kina do klonojë 1 milion bagëti në vit në fabrikën gjigande të klonimit

Publikuar tek: bota, më 14:00 25-11-2015 Kina do klonojë 1 milion bagëti në vit në fabrikën gjigande të klonimit

Kina po ndërton fabrikën më të madhe në botë për klonimin e miliona bagëtive çka do të zvogëlonte mungesën e mishit në tregun vendas dhe botëror.

Investimi prej 30 milionë euro për ndërtimin e fabrikës së bioteknologjisë në Tianjin pritet të mbarojë shumë shpejt ndërsa klonimi do të nisë vitin tjetër. Sipas mediave kineze, fabrika pritet të klonojë edhe kafshë shtëpiake, si qen e mace por edhe kuaj. Në një prej uebfaqeve kineze thuhet se njerëzve do tu jepet mundësia që të klonojnë edhe qenin apo macen e tyre të ngordhur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033020973205566
array(1) { ["section"]=> string(77) "kina-do-klonoje-1-milion-bageti-ne-vit-ne-fabriken-gjigande-te-klonimit-26254" }