Kjo është familja e Dritan Priftit, ja çfarë la pas ish-ministri që u nda sot nga jeta (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 21:36 12-10-2017 Kjo është familja e Dritan Priftit, ja çfarë la pas ish-ministri që u nda sot nga jeta (FOTO)

Ish-ministri i energjitikës, Dritan Prifti, pas një sëmundje të rëndë sot ka humbur jetën.

Prifti vuante që prej disa kohësh nga një sëmundje e rëndë. Ai kishte shkuar jashtë shtetit për të marrë një kurim më të specializuar për sëmundjen, por pa mundur dot që t’ia dalë. Dritan Prifti ishte i martuar dhe kishte 4 fëmijë 3 djem dhe 1 vajzë.

Që pas vitit 2011 ku shpërtheu dhe skandali i kameras së fshehtë, familja e tij u shpërngul në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Familja e Priftit u bë e famshme disa muaj më parë me fotot që u postuan, kur të 4-ër fëmijët e tij sëbashku me gruan e tij pozuan për disa revista.

Tre nga fëmijët e Dritan Priftit që duket se kanë zgjedhur rrugën e modelingut dhe të kinematografisë janë David Prifti, Tedi Prifti dhe Livia Prifti.

Screenshot_23.jpg

Screenshot_22.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryemadhi plas “bombën”: Vendi është në prag të katastrofës, bandat po marrin në kontroll vendin
Basha përplaset ashpër me gazetarin: Kujt ia thua këtë ti more, çohu dhe kërkoi të gjithë shqiptarëve falje »
Article Logic
Execution time: 0.0039219856262207
array(1) { ["section"]=> string(96) "kjo-eshte-familja-e-dritan-priftit-ja-cfare-la-pas-ish-ministri-qe-u-nda-sot-nga-jeta-foto-95684" }