Kjo është makina elektrike e Audi që pritet të sfidojë Tesla-n (Foto)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:15 26-09-2016 Kjo është makina elektrike e Audi që pritet të sfidojë Tesla-n (Foto) Makina elektrike e Audi

Audi / Pinterest / BI

Modelet S dhe X të makinës elektrike nga tesla, janë padyshim një revolucion në fushën e automjeteve elektrike, por tashmë pritet që gjigandi amerikan të ketë një konkurrent të fortë.

Screasd3333nshot_1.jpg

Audi pritet të fillojë prodhimin në masë të makinës elektrike, një fuoristradë me tre motorrë elektrik dhe që është e aftë të kryejë 500 kilometra me një karrikim të vetëm.

Scretrt66rtr6frddnshot_1.jpg

Makina pritet të ketë sistem autopilot, kamerat mund të zëvendësojnë pasqyrat anësore si dhe me shumë mundësi pjesa e brendshme do jetë e mbushur me ekranë me prekje. Modeli elektrik do mund të karikohet plotësisht për vetëm 50 minuta si dhe pritet të ketë aftësinë e karikimit pa kabllo, por duke qëndruar mbi një platformë, “ëireless charging”.

Screeasdfad333shot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.034135818481445
array(1) { ["section"]=> string(68) "kjo-eshte-makina-elektrike-e-audi-qe-pritet-te-sfidoje-tesla-n-54178" }