Kjo është mosha kur partneri ka më shumë gjasa t’ju tradhëtojë, dhe arsyet kryesore

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:37 15-08-2016 Kjo është mosha kur partneri ka më shumë gjasa t’ju tradhëtojë, dhe arsyet kryesore

Një studim i ri ka gjetur moshën kur partneri juaj ka më shumë gjasa që t’ju tradhëtojë si dhe rrethanat.

“Mosha e rrezikshme” është 39 vjeç, ndërsa studimi gjithashtu gjeti se viti i fundit para çdo dekade të plotë është gjithashtu një “pikë e nxehtë”, pra moshat 29, 39, 49... Për të arritur në këtë përfundim kompania britanike mori në pyetje mbi 1 mijë persona.

Gjithashtu studimi nxori edhe arsyet kryesore të tradhëtisë:

1. Pakënaqësia në krevat (76 për qind)

2. Diçka e çastit (54 për qind)

3. Të mërzitur me partnerin aktual (46 për qind)

4. Takim me një ish (28 për qind)

5. Dëshira për ndryshim (22 për qind)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035171985626221
array(1) { ["section"]=> string(88) "kjo-eshte-mosha-kur-partneri-ka-me-shume-gjasa-t-ju-tradhetoje-dhe-arsyet-kryesore-49815" }