Kjo është vila superluksoze e gjyqtares shqiptare (Foto)

Publikuar tek: politike, më 20:48 04-01-2016 Kjo është vila superluksoze e gjyqtares shqiptare (Foto)

“Nëse ora e një gjyqtari shqiptar është më e shtrenjtë se makina ime, ka gjasa që ai gjyqtar të jetë i korruptuar”, tha ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, disa ditë më parë.

Por kur vila e një gjyqtareje, siç përflitet së fundmi në disa media, ia kalon jo vlerës së makinës së Donald Lu, por makinave të të gjithë stafit të ambasadës, pyetja që lind është: Në çfarë mase është e korruptuar gjyqtarja?

Kjo super-vilë e rikonstruktuar në qytetin e Korçës, sipas disa mediave e publikuar që në 2015-ën, është në pronësi të Kryetares së Gjykatës së Apelit në Korçë, Entela Prifti dhe e bashkëshortit të saj, Drejtorit të Ujësjellësit në Korçë, Petrit Tare.

Rikonstruksioni i vilës thuhet se ka kapur vlerën e rreth 500 mijë eurove, por kjo shumë është e paqartë. Ndërsa në katin e parë të godinës ndodhet një restorant ndërsa taraca shërben si lokal.

1479178_1405529396353448_2118740068_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020186901092529
array(1) { ["section"]=> string(60) "kjo-eshte-vila-superluksoze-e-gjyqtares-shqiptare-foto-29148" }