Kjo video do ju rikthejë pas në Tiranën e humbur, si ka ndryshuar për keq qyteti jonë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 22:09 17-01-2017

Përditshmëria nuk na lejon që të kuptojmë sëriozisht se sa ka ndryshuar për keq qyteti i Tiranës. Dhe pamjet filmime të para viteve 1990 na ndihmojnë për të kuptuar se çfarë i kemi bërë qytetit tonë.

Në Facebook është shpërndarë një video e xhiruar në parkun e liqenit, aty ku ‘pushtetin’ e kishin pemët dhe jo pallatet shumëkatëshe siç ndodh sot.

Pamja nga diga e liqenit te kjo video është shumë qetësuese ashtu si në kodrat përballë, ku është pamundur të shohësh ndonjë ndërtësë. Sot, liqeni është rrethuar nga ndërtime, ndërsa pamja nga diga është tmerruese.

Ndërtime të tjera parashikohen në këtë zonë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069069862365723
array(1) { ["section"]=> string(90) "kjo-video-do-ju-riktheje-pas-ne-tiranen-e-humbur-si-ka-ndryshuar-per-keq-qyteti-jone-65826" }