KLD rrëzon Gjonajn, nuk shkarkon gjyqtarin e Shkodrës, ministrja përplaset me Gjin Gjonin: Ja si votoi presidenti Meta

Publikuar tek: aktualitet, më 20:39 12-06-2018 KLD rrëzon Gjonajn, nuk shkarkon gjyqtarin e Shkodrës, ministrja përplaset me Gjin Gjonin: Ja si votoi presidenti Meta

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka vendosur të mos shkarkojë gjyqtarin e Gjykatës Administrative të Apelit Shkodër, Ahmet Jangulli.

Në mbledhje ka pasur debat mes ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj dhe anëtarit të KLD, Gjin Gjoni, sipas Ora News.

Gjin Gjonaj ka deklaruar se Këshilli i Lartë i Drejtësisë nuk mund të marrë masa, ndërsa ministrja i është përgjigjur duke thënë se KLD nuk mudn të ndryshojë qëndrim tani.

Në përfundim të gjithë gjyqtaret votuan kundër shkarkimit të gjyqtarit Ahmet Jangulli, ndërsa Presidenti dhe Ministrja ishin pro.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Furnizoi me municone terroristin e masakrës së Nices, vetëvaret në burg 38 vjeçari shqiptar (EMRI)
Mitraloz dhe fishekë në ÇATINË e shtëpisë, në pranga 30 vjeçari (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.01407790184021
array(1) { ["section"]=> string(122) "kld-rrezon-gjonajn-nuk-shkarkon-gjyqtarin-e-shkodres-ministrja-perplaset-me-gjin-gjonin-ja-si-votoi-presidenti-meta-124148" }