Kledi Kadiu i jashtëzakonshëm, zgjedh këngën e shqiptarit që doli i treti në Sanremo për koreografinë e së shtunës

Publikuar tek: kulture-art, më 16:11 22-02-2017

Balerini i famshëm shqiptar, Kledi Kadiu, i “rrëmbyer” tashmë nga italianët , ka vendosur të na surprizojë të gjithëve në shfaqjen e së shtunës.

Balerini profesionist, u ka dhënë direk nxënësve të tij lajmin se këtë herë ata do kërcejnë me këngën e Ermal Metës, shqiptarit i cili u rendit i treti në festivalin e Sanremos dhe na bëri aq shumë krenarë.

Ja ku shohim në këtë video të siguruar nga blogeri Olti Curri, Kledi Kadiun teksa shpjegon për sfidantët edhe subjektin e këngës së ndjerë.

Ndiqni pamjet!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Historia e pazakontë e fustanit të këngëtares së madhe shqiptare, dikujt i është dashur të vjedhë...
Agolli: Në Shqipëri ka pesë stinë, ajo e Politikës nuk lëviz për 12 muaj »
Article Logic
Execution time: 0.01599907875061
array(1) { ["section"]=> string(119) "kledi-kadiu-i-jashtezakonshem-zgjedh-kengen-e-shqiptarit-qe-doli-i-treti-ne-sanremo-per-koreografine-e-se-shtunes-69591" }