Klevis Balliu padit Erion Veliaj

Publikuar tek: barometri, më 08:28 20-09-2018 Klevis Balliu padit Erion Veliaj

Partia Demokratike padit në Prokurori kryetarin e Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj.

 

Në një konferencë për shtyp nga selia blu deputeti Klevis Balliu u shpreh se ka ngritur padi ndaj Veliajt për favorzim ndaj kompanisë ‘Fusha shpk’.

‘Tani po kthehem nga Prokuroria ku dorëzova kallëzimin penal ndaj kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj për shkelje ligjore, për favorizim ndaj kompanisë ‘Fusha shpk’. Në kundërshtim të plotë me ligjin Erion Veliaj i ka dhënë 2.6 milion euro për blerjen e pishave. Me 2.6 mln euro Erion Veliaj mund të kishte bërë një shkollë. Në prokurori kam paraqitur këto prova për prerjen dhe tharjen e pishave”, u shpreh Balliu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.10525894165039
array(1) { ["section"]=> string(39) "klevis-balliu-padit-erion-veliaj-134977" }