KLP miraton miraton projekt-aktet për verifikimin e magjistratëve, në vetting edhe kandidatët prokurorë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:28 12-07-2019 KLP miraton miraton projekt-aktet për verifikimin e magjistratëve, në vetting edhe kandidatët prokurorë Foto arkiv

Këshilli i Lartë i Prokurorisë miraton projekt-aktet për verifikimin e 6 magjistratëve

Mësohet se KLP ka vendosur themelimin e vettingut për kandidatët prokurorë.

Kandidatët që emërohen për herë të parë prokurorë tashmë do duhet t'i nënshtrohen vettingut.

6 të diplomuarit e Shkollës se Magjistraturës në 2018 duhet të verifikojnë pasurinë para se të emërohen si prokurorë dhe të caktohen në vendet vakante.

Konkretisht bëhet fjalë për prokurorët Eliora Elezi, Erida Visoçi, Mediana Meta, Françesk Ganaj, Odeta Todorushi dhe Albjona Papajani.

KLP ka kërkuar informacion tek të gjithë institucionet ligjzbatuese për këta kandidatë para emërimit të tyre si prokurorë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020734071731567
array(1) { ["section"]=> string(109) "klp-miraton-miraton-projekt-aktet-per-verifikimin-e-magjistrateve-ne-vetting-edhe-kandidatet-prokurore-171992" }