Klubi amerikan i futbollit falenderon në shqip dhe me flamurin kuqezi tifozët shqiptarë

Publikuar tek: sport, më 18:09 03-12-2016

Shkëlzen Gashi ka zhvilluar një sezon të shkëlqyer me skuadrën e Colorado Rapids në Amerikë.

Sulmuesi i Kombëtares kuqezi ka arritur të ndihmojë ekipin amerikan duke shënuar 10 gola. Megjithatë një dëmtim, ka bërë që 28-vjeçari të mbajë për disa kohë paterica deri në rikuperimin e plotë për t’iu kthyer fushës së lojës.

Sot klubi amerikan ka falënderuar në gjuhën shqipe futbollistin teksa shkruan: “Faleminderit të gjithë tifozëve që ne kemi fituar në Shqipëri këtë sezon”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Jam bërë një njeri i tmerrshëm...” dikur ylli i futbollit, sot një endacak... (HISTORIA)
“El Clasico” dhuron emocione, Sergio Ramos befason në fund Barcelonën »
Article Logic
Execution time: 0.0045759677886963
array(1) { ["section"]=> string(93) "klubi-amerikan-i-futbollit-falenderon-ne-shqip-dhe-me-flamurin-kuqezi-tifozet-shqiptare-61490" }