Kolumbia sfidon Kongresin, vazhdon me mariuhanën

Publikuar tek: bota, më 13:51 26-02-2015 Kolumbia sfidon Kongresin, vazhdon me mariuhanën

Kolumbia ka sfiduar kërcënimet nga Kongresi dhe ka vazhduar përpara me legalizimin e posedimit të marihuanës.

Pavarësisht manovrave në momentet e fundit nga udhëheqësit republikanë në Kongres dhe kërcënimeve se kerët  e qytetit do mund të përballet me burgun, Kryetari i Bashkisë së DC(District of Columbia) Muriel Bowser, tha se qyteti është duke zbatuar legalizimit e marihuanës miratuar nga votuesit. Ligji i ri hyri në fuqi ditën e enjte.

Nisma legalizon posedimin e mariuhanës  për përdorim në shtëpi. Pirja e duhanit marihuanë mbetet e paligjshme në publik.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026113986968994
array(1) { ["section"]=> string(52) "kolumbia-sfidon-kongresin-vazhdon-me-mariuhanen-4488" }