Kombëtarja u21, Bushi lë jashtë Manajn, nuk ka grumbullim kur nuk luan

Publikuar tek: sport, më 17:43 25-08-2017 Kombëtarja u21, Bushi lë jashtë Manajn, nuk ka grumbullim kur nuk luan

Trajneri i ekipit kombëtar të “shpresave", Alban Bushi, ka publikuar ditën e sotme listën e futbollistëve që do të përdorë për dy ndeshjet e ardhshme.

Me emrave që ka thirrur Bushi, spikasin talentet Keidi Bare, Endri Çekiçi dhe Qazim Laçi. Gjithashtu nuk mungon edhe talenti kosovar që ka shkëlqyer kohët e fundit Dyrmishaj.

Por habia e madhe në listën e Bushit është mungesa e sulmuesit të Interit, Rey Manaj. Mungesën e tij trajneri i ‘shpresave’,e ka justifkuar me mungesën e aktivizimit të futbollist lushnjar.

Manaj konsiderohet si një nga talentet më të mëdha shqiptare, por që në vitin e fundit po has vështirësi aktivizimi dhe gjetjen e një skuadre, pasi zikaltërit nuk e përfshijnë në planet e tyre. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shorti i i Ligës se Europës, shqiptarët “pushtojnë” faqen e Partizanit të Beogradit
Ky është futbollisti i kombëtares shqiptare që firmos me ekipin e seria A »
Article Logic
Execution time: 0.020788908004761
array(1) { ["section"]=> string(74) "kombetarja-u21-bushi-le-jashte-manajn-nuk-ka-grumbullim-kur-nuk-luan-90192" }