Komisioneri i OKB-së, Hussein: Trump rrezik ndërkombëtar

Publikuar tek: bota, më 14:46 12-10-2016 Komisioneri i OKB-së, Hussein: Trump rrezik ndërkombëtar

“Pikëpamjet shqetësuese të Donald Trump e bëjnë atë një rrezik ndërkombëtar”, kështu ka deklaruar komisioneri për të Drejtave e Njeriut nga Organizata e Kombeve të Bashkuara.

Siaps ‘BBC’ komisioneri i lartë i OKB-së, Zeid Raad al-Hussein, ka cituar komentet e Trump për përdorimin e torturës dhe qëndrimet e tij ndaj komuniteteve të ndjeshme dhe të papërshtatshme.

Sipas tij komentet e ashpra të fundit në lidhje me gratë kanë shkaktuar pasoja të mëdha politike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069618225097656
array(1) { ["section"]=> string(60) "komisioneri-i-okb-se-hussein-trump-rrezik-nderkombetar-55929" }