Komisioni i Ekonomisë miraton marrëveshjen me Islandën

Publikuar tek: ekonomi, më 11:44 18-02-2015 Komisioni i Ekonomisë miraton marrëveshjen me Islandën

Komisioni i Ekonomisë ka miratuar sot marrëveshjen me Islandën për shmangien e detyrimit tatimor.

Relatori i kësaj marrëveshjeje, Anastas Angjeli tha se kjo marrëveshje është me rëndësi për tërheqjen e investimeve në Shqipëri. Angjeli, gjithashtu pohoi se Shqipëria s’ka marrëveshje për taksat  me SHBA-në dhe se ka ardhur koha të përgatitet drafti për realizimin e kësaj marrëveshje.

Sipas Angjelit, Dhoma Amerikane e Tregëtisë e ngriti këtë çështje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.034433126449585
array(1) { ["section"]=> string(59) "komisioni-i-ekonomise-miraton-marreveshjen-me-islanden-3718" }