Komisioni i Ekonomisë miraton në parim buxhetin 2018, PD-LSI bashkojnë votat kundër

Publikuar tek: politike, më 12:17 14-11-2017 Komisioni i Ekonomisë miraton në parim buxhetin 2018, PD-LSI bashkojnë votat kundër

Miratohet në parim në Komisionin e Ekonomisë buxheti për vitin 2018.

Komisioni miratoi në parim fondet për ministritë dhe taksat vetëm me votat e PS. PD dhe LSI votuan kundër miratimit buxhetit për të cilin ditën e djeshme u zhvillua edhe një seancë dëgjimore që u shoqërua me përplasje edhe brenda të majtëve.

Erjon Braçe debatoi ashpër me ministrin Arben Ahmetaj lidhur me kompanitë që janë regjistruar në parajsa fiskale si dhe konçensionet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Seanca me komisionerët e Avokatit të Popullit, deputetët e PD braktisin Komisionin e Ligjeve
Gjiknuri prezanton drejtorin e ri Ekzekutiv të Autoritetit të Aviacionit Civil »
Article Logic
Execution time: 0.028645992279053
array(1) { ["section"]=> string(88) "komisioni-i-ekonomise-miraton-ne-parim-buxhetin-2018-pd-lsi-bashkojne-votat-kunder-99495" }