Komisioni i Ligjeve, Xhafa: Korrupsioni sorrollat qytetarët pas dyerve të drejtësisë

Publikuar tek: politike, më 12:56 11-05-2015 Komisioni i Ligjeve, Xhafa: Korrupsioni sorrollat qytetarët pas dyerve të drejtësisë

Kreu i komisionit të Ligjeve Fatmir Xhafa i ka quajtur deklaratat e bëra dy ditë më parë nga Presidenti Bujar Nishani si skandaloze, dhe sipas tij, “Presidenti ka treguar një llogjikë anti-kushtetuese për drejtësinë”.

Gjatë mbledhjes së sotme të Komisionit të Ligjeve, Xhafa denoncoi korrupsionin në sistemin gjyqësor dhe u shpreh se Këshilli i Lartë i Drejtësisë është kthyer në një korporatë. Fatmir Xhafa tha se për shkak të korrupsionit të lartë në sistemin gjyqësor “qytetarët sorollaten pas dyerve të drejtësisë".

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplasja/Legalisti Gjana-Bashës: Tradhtia jote na kujton Mukjen
Rama-grave: Pa ju burrat do e kishin humbur drejtimin. Mos mendoni për shkopin e Partisë »
Article Logic
Execution time: 0.020102024078369
array(1) { ["section"]=> string(88) "komisioni-i-ligjeve-xhafa-korrupsioni-sorrollat-qytetaret-pas-dyerve-te-drejtesise-10873" }