Komisioni i Venecias në Tiranë më 21 janar, opinioni përfundimtar për 'drejtësinë' dorëzohet në mars

Publikuar tek: politike, më 16:59 20-01-2016 Komisioni i Venecias në Tiranë më 21 janar, opinioni përfundimtar për 'drejtësinë' dorëzohet në mars

Delegacioni i Komisionit të Venecias do të mbërrijë në Tiranë ditën e nesërme, më 21 janar, për të diskutuar mbi draftin e rishikuar të amendamenteve kushtetuese. Pas diskutimeve, më 22 janar, përfaqësues të delegacionit do të dalin në një konferencë për mediat.

Opinioni përfundimtar i Komisionit, për draftin e rishikuar do të përgatitet gjatë muajt shkurt dhe në mars do t’u dorëzohet palëve në Shqipëri.

PS, PD dhe LSI kanë pasur qendrime të ndryshme sa i përket disa ndryshimeve të kushtetutës për reformën në drejtësi. Komisionit i është dërguar drafi i përgatitur nga ekspertët e PS-së, bashkangjitur edhe opinionet e PD dhe LSI. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tërhiqet LSI nga kritikat ndaj qeverisë për raportin e FMN? Vasili: Është qëndrim personal i Luan Ramës
Dritan Hila homazh viktimave të ‘21 janarit’: Kush u nxori në pritë, bën sikur harroi »
Article Logic
Execution time: 0.022847890853882
array(1) { ["section"]=> string(103) "komisioni-i-venecias-ne-tirane-me-21-janar-opinioni-perfundimtar-per-drejtesine-dorezohet-ne-mars-30516" }