Kompania e fuqishme braktis Shqipërinë, ç’do të ndodhë me pronarët e hotelit të njohur në Tiranë

Publikuar tek: ekonomi, më 10:06 12-12-2017 Kompania e fuqishme braktis Shqipërinë, ç’do të ndodhë me pronarët e hotelit të njohur në Tiranë

Një nga markat dhe kompanitë më prestigjoze në fushën e hotelerisë në botë, pritet të braktisë Shqipërisë. 

Hoteli i investuar, nga “Kharafi Group”, që mban emrin “Sheraton Tirana”, nuk do të jetë më i tillë.

Pronarët do të mbeten të njëjtë, hoteli do të jetë po aty, me një emër tjetër, por do të largohet Sheraton, një nga markat dhe patentat më prestigjoze botërore.

Ndërkohë  që Rama  flet për investime në turizëm, për turizmin elitar, për investitorët e huaj, Sheraton-i “fluturon” nga Shqipëria, duke hequr emrin nga një investim, që përtej biznesit është një emër që jep siguri dhe tregon standardet për shumë biznesmenë dhe investitorë në botë, shkruan acp.al.

Largimi i markes “Sheraton” nga Shqipëria shënon kështu edhe një lajm të keq për imazhin e vendit tonë në sytë e investitorëve të huaj.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024839878082275
array(1) { ["section"]=> string(102) "kompania-e-fuqishme-braktis-shqiperine-c-do-te-ndodhe-me-pronaret-e-hotelit-te-njohur-ne-tirane-102774" }