Kompesohen fermerët me kafshë të tjera, lejohet kalimi i mishit drejt thertoreve

Publikuar tek: ekonomi, më 13:06 29-08-2016 Kompesohen fermerët me kafshë të tjera, lejohet kalimi i mishit drejt thertoreve

Në një konferencë për shtyp Drejtori i Shërbimit Veterinar, Edi Ferro ka thënë se gjithçka është nën kontroll dhe se fermerët do të dëmshpërblehen me kafshë të tjera.

Ministria e Bujqësisë ka njoftuar për marrjen e masave në kohë ndaj sëmundjes “dermatoza nodulare".

Përsa i përket importit ta qenë i njëjti  me atë të një viti më parë.

Ferro pohoi se vaksinimi po vijon me ritme të kënaqshme dhe do të rishikohen përsëri masat për reduktim. Ai shtoi se si pasojë e prekjes nga Dermatozës nodulare, 190 kafshë janë asgjësuara. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023144006729126
array(1) { ["section"]=> string(85) "kompesohen-fermeret-me-kafshe-te-tjera-lejohet-kalimi-i-mishit-drejt-thertoreve-51169" }