Konferenca për sigurinë, Meta: Vetë nuk jam marshallist, por kam gruan

Publikuar tek: politike, më 10:52 22-05-2019 Konferenca për sigurinë, Meta: Vetë nuk jam marshallist, por kam gruan

Në Tiranë po mbahet konfereca 'Sfidat e sigurisë në Ballkan', organizuar nga qendra George. C Marshall.

Gjatë fjalës së tij presidenti Ilir Meta u shpreh se kjo qendër ka dhënë një ndihmë të jashtëzakonshme për Shqipërinë dhe rajonin.

"Unë marshallist nuk jam por gruan e kam marshalliste. Qendra Marshall na ka dhënë mbështetje të jashtëzakonshme, edhe për të gjithë rajonin. Shqipëria ka ndryshuar shumë. Më kujtohet babai im kur ishte ushatarak dhe ikte natën kur kishte urgjencë. Në më pak se 30 e ca vite ne shohim se çfarë ndryshimi ka ndodhur në vendin tonë", tha mes të tjerash Meta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.7531840801239
array(1) { ["section"]=> string(74) "konferenca-per-sigurine-meta-vete-nuk-jam-marshallist-por-kam-gruan-165246" }