Konferencë për ‘’Korrupsionin Zgjedhor’’, Rama, Meta dhe Basha konfirmojnë pjesëmarrjen. Nishani refuzon

Publikuar tek: politike, më 10:11 26-01-2016 Konferencë për ‘’Korrupsionin Zgjedhor’’, Rama, Meta dhe Basha konfirmojnë pjesëmarrjen. Nishani refuzon

Konferencë për ‘’Korrupsionin Zgjedhor’’ në Tiranë, ku do të marrin pjesë Rama, Meta dhe Basha. Kryeministri, kryetari i Kuvendit dhe kryetari i PD-së konfirmojnë pjesëmarrjen, ndërsa presidenti i Republikës Bujar Nishani e refuzon atë.

Mësohet se në konferencën për reformën zgjedhore do të marrin pjesë edhe ambasadori i SHBA-vë Donald Lu dhe ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbardhen debatet e plota pa Ramën brenda PS: Dade: Ministrat të japin llogari. Toçi: Koçua nuk pyet askënd
Rama shpreh dy shqetësimet për zgjedhjet: Depolitizimi i komisioneve dhe reklamat negative. Basha: Korrupsioni zgjedhor kanceri i vendit »
Article Logic
Execution time: 0.026852130889893
array(1) { ["section"]=> string(103) "konference-per-korrupsionin-zgjedhor-rama-meta-dhe-basha-konfirmojne-pjesemarrjen-nishani-refuzon-30956" }