Konkursi vjetor i "National Geographic", ja fotot më të bukura nga e gjithë bota

Publikuar tek: bota, më 16:59 12-05-2015 Konkursi vjetor i

“National Geographic Traveler”  është një konkurs vjetor fotografie, ku mund të sillen foto nga e gjithë bota,  për të paraqitur  momente udhëtimesh, foto spontane të shkëputura prejt tyre të cilat dëshmojnë qartë bukurinë e natyrës.

Konkursi mbaron në 8 korrik dhe mund të marrin pjesë konkurentë nga të gjitha shtetet e botës. Vendi i parë do të fitojnë të drejtën për të bërë një ekspeditë në Kosta Rika dhe në Kanalin e Panamasë. Fotot e paraqitura deri tani dëshmojnë se sa shumë nuk dimë për bukuritë që natyra ngërthen në vetvete.

Foto-Galeri:

{gallery}ng{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023519992828369
array(1) { ["section"]=> string(83) "konkursi-vjetor-i-national-geographic-ja-fotot-me-te-bukura-nga-e-gjithe-bota-10991" }