Korçë/ OSHEE i ndërpret energjinë "Skenderbeut", rrezikohet ndeshja me Tiranën

Publikuar tek: sport, më 12:32 02-03-2015 Korçë/ OSHEE i ndërpret energjinë

Stadiumi “Skenderbeu” i qytetit të Korçës ka mbetur pa energji elektrike. OSHEE i ka prerë energjinë elektrike pasi stadiumi është debitor prej 2 vitesh.

OSHEE thotë se borxhi i stadiumit është rreth 3 milionë lekë dhe nëse nuk arrihet një marrëveshje mes OSHEE dhe drejtuesve të stadiumit, do të shtyhet ndeshja e parashikuar të lehet më 4 mars mes Skëndërbeut dhe Tiranës, e vlefshme për raundin e 25-të të kategorisë superiore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Alban Dorzi, kampion Europe në kickboks: Ia dedikoj shqiptarëve
Prestigjozja “Football-observatory”: Hysaj dhe Kaçe ndër talentet më të mirë të Europës »
Article Logic
Execution time: 0.04449200630188
array(1) { ["section"]=> string(79) "korce-oshee-i-nderpret-energjine-skenderbeut-rrezikohet-ndeshja-me-tiranen-4767" }