Korçë/ Shitja e Librave nga Bibioteka, Bashkia kundër. Hiqet projekti

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:14 28-01-2015 Korçë/ Shitja e Librave nga Bibioteka, Bashkia kundër. Hiqet projekti Foto ilustruese

 

Mbledhja e Këshillit Bashkiak të Korçës nuk e ka marrë aspak në shqyrtim një projekt të sjellë nga Biblioteka për shitjen e tre tonë librave.

 

 

Kryetari i bashkisë Sotiraq Filo, që në fillim të mbledhjes u ka thënë anëtarëve të Këshillit Bashkiak se ky project nuk mund të shqyrtohet, dhe librat duhet të shihen me kujdes edhe pse mund të përdoren si relike.

 

Ndërkaq, në fillim pati një lloj reagimi për vendimet e bëra publike nga Këshilli Bashkiak. Shoqëria civile protestoi në rrjetet sociale për asgjesimin  elibrave. Ka qenë vetë kreu i Bashkisë që e ka nxjerrë këtë cështje nga rendi i ditës.

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025730133056641
array(1) { ["section"]=> string(88) "korce-shitja-e-librave-shoqeria-kunder-bashkia-jane-libra-ruse-per-rritjen-e-misrit-1728" }