Koreja e Veriut : Do ta fshijmë Turqinë nga harta po vepruat kundër Rusisë

Publikuar tek: bota, më 08:17 01-12-2015

Kërcënim për sulm bërthamor ndaj Tuqisë.

Koreja e Veriut ka kërcënuar Rusinë se do goditet nga raketa bërthamore nëse vepron kundër Rusisë.

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong sipas agjencisë iraniane Mizan, ka thënë se do e fshijë Turqinë nga harta e botës nëse Ankaraja do vazhdojë të ndihmojë SHBA në luftën siriane, çka tregon se Koreja e Veriut mbështet Rusinë kundër ISIS dhe rebelëve të Sirisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028196096420288
array(1) { ["section"]=> string(78) "koreja-e-veriut-do-ta-fshijme-turqine-nga-harta-po-vepruat-kunder-rusise-26651" }