Korrupsioni në autostradën Tiranë-Elbasan, LIROHET nga burgu ish zyrtari i ARRSH

Publikuar tek: aktualitet, më 13:42 11-10-2018 Korrupsioni në autostradën Tiranë-Elbasan, LIROHET nga burgu ish zyrtari i ARRSH

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka liruar nga qelia ish-drejtorin e Njësisë së Menaxhimit të Projektit të rrugës Tiranë-Elbasan, Aksel Qurduka. Mësohet se gjykata ka ndryshuar masën e sigurisë për Qurdukën nga ‘arrest me burg’ në ‘arrest shtëpie’.

Tre zyrtarë, duke përfshirë ish Drejtorin Dashamir Xhika, dhe dy ish-drejtuesit e Njësisë së Menaxhimit të Projektit të rrugës Tiranë-Elbasan Albens Alite dhe Aksel Qurduka, u arrestuan disa muaj më parë, pasi akuzohen për korrupsion në lidhje me autostradën Tiranë-Elbasan.

Zyrtarët u kallëzuan nga ministri i Infrastrukturës dhe Energjitikës, Damian Gjiknuri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Samiti i parë i vajzave, Manastirliu: Kini besim te vetja, ja cili është modeli im
KRIM I RËNDË në Mat/ Punonjësit e bashkisë po hanin drekë në lokal, 2 të vrarë, 1 i plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.021375894546509
array(1) { ["section"]=> string(86) "korrupsioni-ne-autostraden-tirane-elbasan-lirohet-nga-burgu-ish-zyrtari-i-arrsh-137432" }