Kosova anëtare e Samitit të Frankofonisë, Rama: Urime shteti jonë i dytë

Publikuar tek: rajon, më 15:52 11-10-2018 Kosova anëtare e Samitit të Frankofonisë, Rama: Urime shteti jonë i dytë

Një zhvillim mjaft i rëndësishëm vjen për shtetin e Kosovës, pasi i ka hapur dyert Samiti i 17-të i Frankofonisë, në Jerevan të Armenisë.

Këtë gjë na e bën të ditur kryeministri Edi Rama, i cili ka uruar Kosovën për ecurinë e saj, duke e quajtur shtetin tonë të dytë.

Postimi i plotë i Ramës në Twitter:

Kosova kalon sprovën e miratimit dhe kthehet nga vëzhgues në anëtar i asociuar i Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë. Urime Kosovës dhe të gjithë atyre që punuan për këtë votim me rëndësi për ecurinë e shtetit tonë të dytë.

sami.jpg

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Maqedonia në BE? Pavlopulos vendos KUSHT: Fillimisht të zbatohet... 
Gjen kuletën me 521 euro në rrugë, ja çfarë bën shqiptari »
Article Logic
Execution time: 0.02125096321106
array(1) { ["section"]=> string(77) "kosova-anetare-e-samitit-te-frankofonise-rama-urime-shteti-jone-i-dyte-137441" }