KOSOVA ‘i tregon si luhet’ SHQIPËRISË, rezultat surprizë në Prishtinë

Publikuar tek: sport, më 23:09 10-09-2018 KOSOVA ‘i tregon si luhet’ SHQIPËRISË, rezultat surprizë në Prishtinë Nga ndeshja e Kosovës me Ishujt Faroe

Kosova ka arritur të fitojë me rezultatin 2-0 në mbrëmjen e sotme në ndeshjen e parë para publikut të vet në stadiumin “Fadil Vokrri” kundër Ishujve Faroe.

Pas një pjese të parë pa gola, në të dytën kosovarët kanë arritur të shënojnë dy herë me anë të Zenelit në minutën e 50-të dhe Nuhiut katër minuta më vonë, duke ngritur kështu peshë të gjithë tifozët në stadiumin e Prishtinës.

Në këtë mënyrë Kosova i ka dhënë një leksion të mirë në distancë edhe Shqipërisë me paraqitjen e sotme, e cila pësoi 2 gola në ndeshjen ndaj Skocisë.

Ndërkohë tashmë Kombëtarja më e re e rajonit ka siguruar vendin e parë në grupin 3 të ligës D me katër pikë.

 

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shqiptarët ‘e djegin’ në Skoci, festojnë me tupan e fustanella (VIDEO)
»
Article Logic
Execution time: 0.022264957427979
array(1) { ["section"]=> string(73) "kosova-i-tregon-si-luhet-shqiperise-rezultat-surprize-ne-prishtine-133883" }