Kosova takim me studentët: Punësimi prioritet i Bashkisë

Publikuar tek: politike, më 17:49 29-05-2015 Kosova takim me studentët: Punësimi prioritet i Bashkisë

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Halim Kosova ka zhvilluar një takim me studentët në kryeqytet. Kosova tha se bashkia do të marrë 5.2 milion dollarë kredi për çeljen e bizneseve të reja, me qëllim hapjen e vendeve të reja të punës.

“Qëllimi i m kryesor do jetë punësimi i të rinjve, por dhe pjesës tjetër. Ky panair është si të kombinojmë mirë profesionet në bashkinë e Tiranës. Bashkia ka menduar që të kemi dhe një portal online për të ofruar mundësi nga biznese të ndryshme. Do kemi dhe një qendër profesionale. Të rinjtë lanë. Kmei në vëmendjen shkollat profesionale, ato të turizmit, etj, të cilat do kryejnë partika në biznese të ndryshme, ku bashkia do jetë ndërmjetëse”, tha Kosova.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Reagon e indinjuar Grida Duma për foton: Diçka shumë e shëmtuar, dihej që s’isha unë
ASHE prezanton programin për femrat, Rama: Kosova e ka vendin bosh në maternitet »
Article Logic
Execution time: 0.0041248798370361
array(1) { ["section"]=> string(61) "kosova-takim-me-studentet-punesimi-prioritet-i-bashkise-12248" }