Kosova turpëron “nënën” Shqipëri, i jep leksion kuqezinjve

Publikuar tek: sport, më 21:00 29-05-2018 Kosova turpëron “nënën” Shqipëri, i jep leksion kuqezinjve

Ka përfunduar ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Kosovës në Zyrih, me rezultatin 0-3. Kosova dominoi takimin, teksa shënoi golin e parë në minutën e 19-të, me anë të Zenelit.

Në minutën e 50-të, Zeneli shënoi dhe golin e dytë, ndërsa në minutën e 66-të, shënoi dhe Edon Zhegrova.

Kombëtarja Shqiptare bëri një ndeshje shumë të dobët,teksa mbrojtja çaloi shumë, ndërsa sulmi ishte në një formë të dobët. Mbyllet kështu sfida, Shqipëria 0-3 Kosova.

Më shumë në këtë kategori: « Kosova 'shtang' Shqipërinë, një gol vendos pjesën e parë në ZYRIH (VIDEO)