Kosovë, arrestohen 2 policë për vrasjen e Ivanoviç

Publikuar tek: rajon, më 23:34 10-02-2018 Kosovë, arrestohen 2 policë për vrasjen e Ivanoviç

2 efektivë policie janë arrestuar në Kosovë pasi dyshohen se janë përfshirë në vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviç. 

Mësohet se 2 policët janë arrestuar në veri të Mitrovicës dhe se akuzohen për manipulim provash. Gjatë arrestimit të tyre, policia e Kosovës ka sekuestruar një pistoletë TT, dhe disa fishekë.

Arrestimi i tyre vjen disa ditë pasi Prokuroria Themelore e Mitrovicës pranoi që disa nga dokumentet e hetimit t’iu jepen palës serbe.

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri nuk ka specifikuar se çfarë dokumentesh u janë dërguar palës serbe.

Mësohet vetëm se bëhet fjalë për autopsinë e Oliver Ivanoviç që është bërë nga Instituti i Mjekësisë Ligjore.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Plumb ballit do t’i jepja”, kërcënohet me jetë ish-deputeti shqiptar
E bujshme, Maqedonia refuzon pjesëmarrjen në takimin ku nuk është ftuar Kosova »
Article Logic
Execution time: 0.016708135604858
array(1) { ["section"]=> string(56) "kosove-arrestohen-2-police-per-vrasjen-e-ivanovic-109859" }