Kotzias flet nga Moska për problemet me Shqipërinë: Do t’i zgjidh para se të shkoj me pushime

Publikuar tek: rajon, më 17:03 13-06-2018 Kotzias flet nga Moska për problemet me Shqipërinë: Do t’i zgjidh para se të shkoj me pushime

Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias është takuar sot në Moskë me homologun rus Sergei Lavrov gjatë një vizite zyrtare.

Lavrov pranoi ftesën e Kotzias për të vizituar Greqinë në muajin shtator.

Ministri grek Kotzias bëri me dije diskutoi një sërë çështjesh me Lavrov, si zhvillimin e mëtejshëm të marrëdhënieve bilaterale mes dy vendeve, problemet në Europën Juglindore, Lindjen e Mesme dhe Afrikëne  Veriut.

Lidhur me problemet me Shqipërinë, Kotzias deklaroi se “do t’i zgjidhë përpara se të marrë pushimet e verës”.

“Jemi gjithashtu në proces për zgjidhjen e çështjeve me Shqipërinë që janë në pritje prej 30 apo 80 vitesh. Para se të shkoj me pushime do t’i përfundoj, përndryshe nuk do të pushoj”, është shprehur Kotzias. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Drogë në tavanin e makinës, arrestohet 38 vjeçari shqiptar (VIDEO)
Qeveria maqedonase reagon për refuzimin e emrit të ri nga Ivanov »
Article Logic
Execution time: 0.036264896392822
array(1) { ["section"]=> string(99) "kotzias-flet-nga-moska-per-problemet-me-shqiperine-do-t-i-zgjidh-para-se-te-shkoj-me-pushime-124258" }