Kozeta Kurtit i ngec “kliku” te newsbomb, kërkon publikisht që statusi i saj të botohet me këtë titull

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:44 21-09-2016 Kozeta Kurtit i ngec “kliku” te newsbomb, kërkon publikisht që statusi i saj të botohet me këtë titull

Kozeta Kurti, gazetarja e bërë shpesh protagoniste “incidentesh” duket se i ka qejf këto të fundit. Fundja për ata që e njohin mirë botën e medias, kjo është edhe një mënyrë për të qendruar në qendër të vëmendjes. Kozeta sot ironizon disa nga personazhet e njohur të ekranit si Floriana Garo, Greta Koçi, Albatros Rexhaj, Zanfina Hasani apo edhe “një vajzë që ndjek pas Tur Hyskën”.

Gazetarja do që ky status mos kalojë si pa u vënë re, ndaj bën gati edhe titujt e mundshëm për newsbomb, një portal të cilin Kozeta e shan sa herë i jepet mundësia por që e klikon pafund çdo ditë.

Dhe ja ç’shkruan ajo:

Mark Marku po flet per hip-hopin dhe madje per Rita Oren qe eshte e suksesshme, se pervec te tjerash, ka edhe tekste me mesazh.

Floriana Garo po flet per muziken duke thene: nuk mund te hyj ne detaje se nuk e kam ndjekur muziken, por une mendoj qe... (Pervec kesaj po bertet sikur po e shajne nga familja)
Greta Koci flet ne veten e pare shumes dhe thote: "S'po NA e jep njeri fjalen. Thote se ka 15 vjet qe eshte ne muzike. Dmth i ka kaluar te 16-tat. Eureka!
Albatros Rexhaj thote se ne adoleshencen e tij ka pasur model Kontin e Monte Kristos.
Zefina Hasani thote se media po i pompon keto lloj modelesh... Ka nje fare te drejte, nese do pranojme qe media quhen edhe ato rraqet, qe marrin statuset e njerezve ne fb e gjetke dhe bejne lajme...
Pastaj eshte nje goc' qe nuk e njoh qe ndjek pas Tur Hysken dhe perserit ne menyre shume me te varfer ate qe thote Turi.
Pastaj eshte edhe nje cun qe as ate s'e njoh...
Me pak fjale Turi go on!

Tashi gati njuzbomba:
Gazetarja Kozeta Kurti shpreh inatin e saj pse nuk e ftuan ne Opinion.
Gazetarja e ka shprehur hapur ziline dhe Cmiren e saj.
Ja permbajtja e plote statusit te saj:

koz.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029805898666382
array(1) { ["section"]=> string(105) "kozeta-kurtit-i-ngec-kliku-te-newsbomb-kerkon-publikisht-qe-statusi-i-saj-te-botohet-me-kete-titull-53603" }