KPA shkarkon nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Edmond Islamaj

Publikuar tek: aktualitet, më 15:32 22-05-2019 KPA shkarkon nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Edmond Islamaj

Kolegji i Posaçëm i Apelimit  ka vendosur rrëzimin e vendimit të KPK-së për gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Edmond Islamaj.

Gjithashtu  Kolegji i Posaçëm i Apelimit  ka vendosur dhe shkarkimin e tij nga detyra.

Mësohet se vendimi për Edmond Islamaj u ankimua nga Komisioneri Publik.

Sipas KPA, gjyqtari ka kryer deklarim të pasaktë, të paplotë dhe pamjaftueshëm të pasurisë dhe për këtë nuk arrinte nivelin e besueshëm.

Kujtojmë që Islamaj është konfirmuar në detyrë nga KPK në qershor të vitit të kaluar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028709888458252
array(1) { ["section"]=> string(75) "kpa-shkarkon-nga-detyra-gjyqtarin-e-gjykates-se-larte-edmond-islamaj-165294" }